Galéria

Návšteva našich starkých z Domova dôchodcov v Detve

Dňa 09.11.2022 sme prišli pozrieť a potešiť našich starkých z Domova dôchodcov v Detve. Pripravili sme si pre nich malé prekvapenie, ktoré sme vyrábali z lásky a úcty k nim. No predtým sme naším starkým zarecitovali krátku básničku a oni nás zato odmenili sladkou maškrtou, spoločnou pesničkou a tancom.

Z celého srdca ďakujeme.

Pán Anton Budinský

V pondelok 07.11. 2022 k nám zavítal pán Anton Budinský. Vie hrať na viacerých hudobných nástrojoch. Dokonca aj na rúre od vysávača. Jeho predstavenie sa nám veľmi páčilo a nezostali sme iba pri počúvaní. Aj sme sa povykrúcali a bolo nám veselo.

Divadielko Zlatá rybka

Ďakujeme za krásne hudobné, poučné a zábavné predstavenie komornému divadlu Portál z Prešova!  Po dnešnom predstavení nejeden z nás pôjde loviť ryby a priať si popritom tri želania …

Stretnutie pri vedomostnom kvíze “Chránime našu Zem”

Vo štvrtok 20.10.2022 zavítali do DSS Detva kamoši zo Súkromnej praktickej školy v Detve a Špeciálnej základnej školy pre žiakov s TP v Detve, aby si zmerali svoje sily vo vedomostnom kvíze s prijímateľmi sociálnych služieb DSS Detva.

Čo je to? Vyber správnu odpoveď! Poskladaj obrázok! Doplň…boli najčastejšie počuté vety, ktoré sa niesli naším zariadením počas tohto stretnutia. Vedomostný kvíz bol zameraný na život na našej planéte Zem. Pokiaľ porota vyhodnocovala správne odpovede, súťažiaci mali možnosť malého občerstvenia. Záver bol napínavý, lebo každý čakal, kto vyhrá. Víťazné družstvo tvorili žiaci zo Špeciálnej základnej školy. Nikto však domov neodišiel na prázdno, lebo okrem dobrej nálady si každý odniesol domov aj malú výhernú cenu.

 

Mgr. Alena Kubovská, vedúca sociálno-zdravotno – výchovného úseku DSS Detva

Hravé učenie – 2022

Vďaka podpore mesta Hriňová sa deti v našom Stredisku Domova sociálnych služieb hrajú
a učia zároveň. Projekt Hravé učenie realizujeme v záujme skvalitnenia výchovno-
vzdelávacieho procesu detí s mentálnym a viacnásobným postihnutím. Z dotácie vo výške
500 € poskytnutej z rozpočtu mesta Hriňová sme mohli zakúpiť hry zamerané na tréning
pozornosti, pamäte, rozvíjanie slovnej zásoby, jemnej motoriky, senzorické panely a
podložky rozvíjajúce zmyslové vnímanie a poskytujúce priestor na relaxáciu. Zakúpené
pomôcky zodpovedajú špecifickým potrebám detí s postihnutím, preto ich radi využívajú.
Ďakujeme.

Športový deň – 2022

Dr. Klaun – Kráľovstvo

LETO – 2022

MDD – 2022

  1. jún patril deťom, preto sme tento deň aj patrične oslávili. MDD sme hneď z rána oslávili sladkým, sviežim prekvapením vo forme zmrzliny a potom nasledoval tanec, hudba a zábava. Zabávali sme sa, spievali a okrem toho všade poletoval bublifuk. Záverom dňa bolo príjemné mäkké, ale aj sladké prekvapenie.

Deň matiek – 2022

V piatok 6. 5. 2022 sme v predstihu oslávili Deň matiek. Naše maminy sme pozvali na posedenie pri kávičke a koláčiku, ktorí sme im vlastnoručne upiekli.

Maminky sme potešili aj milým darčekom, vyrobeným z lásky. 😊

Byť odlišný je v pohode

  1. 3. 2022 sme ako každý rok oslávili Svetový deň Downovho syndrómu. Zapojili sme sa do ponožkovej výzvy a na každej nôžke nám zažiarila iná ponožka 😊.

Čáry – máry

 

Ďakujeme hercom divadla Portál z Prešova, že opäť zavítali medzi nás a potešili nás predstavením Čáry-máry. Všetci sme si to užili!

Dr. Klaun

Popoludnie plné zábavy sme zažili 24. februára 2022 vďaka návšteve Dr. Klauna. Predstavenie s názvom Zlatovláska nám vyčarilo úsmev na tvári.

Advent

Ďakujeme p. kaplánovi Mgr. Mariánovi Juhaniakovi za požehnanie adventného venca. Budeme ho používať počas celého adventu. J

Dr. Klaun

Opäť k nám zavítal Dr. Klaun a my sa z toho veľmi tešíme . Klaun Adyno (Adrián Ohrádka) nás pobavil a poučil vďaka Trenčianskej nadácii prostredníctvom Fondu Dr. Klaun. ĎAKUJEME!!!

Chute jesene

Chute, vône a farby jesene sme si vychutnali v priebehu jedného zamračeného popoludnia. Ochutnávka jesenných plodov, výroba šalátov, pečenie koláča, či tvorivé aktivity z prírodných materiálov – to všetko sme vyskúšali a veľmi sa nám to páčilo.

Kto sa hrá, nehnevá !

Vďaka Nadácii TESCO sme mohli našu vonkajšiu relaxačnú zónu doplniť o krásne hojdačky, ktoré sme si veľmi rýchlo obľúbili . Ďakujeme!

Revitalizácia knižnice

Vďaka dotácii 200 eur z rozpočtu mesta Detva sme mohli odbornú knižnicu v DSS doplniť o túto užitočnú odbornú literatúru. Ďakujem za možnosť obohatiť si samoštúdium a skvalitniť tak našu prácu! Projekt Revitalizácia odbornej knižnice DSS bol spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.

Svetový deň logiky

Štrnásty január je venovaný “Svetovému dňu logiky,” a preto sme ho venovali rôznym hlavolamom a spoločenským hrám, ktoré nás prinútili do činnosti zapojiť nielen logické myslenie, ale aj sústredenie či vytrvalosť.