Keď je Mikulášom primátor

V predvianočnom období zavítala do nášho DSS návšteva. A neprišla s prázdnymi rukami, práve naopak - priniesla plný kôš darčekov, ba aj vrece od Mikuláša. Na úlohu "spojky" medzi ozajstným Mikulášom a deťmi sa podujal sám pán primátor mesta Detva, Ján Šufliarsky.

 

Deti boli nachystané, napäté a očkom obzerali veľké mikulášske vrece. Kým sa však otvorilo a prezradilo, čo v sebe ukrýva, pán primátor deti pozdravil a poprial im krásny sviatočný čas. A aby si tie darčeky zaslúžili, očakával aj nejakú odmenu. Tá bola jasná - veršíky, básničky, pesničky... Ochotných umelcov bolo dosť, žiadne okúňanie sa. Ak bola štipka trémy, pomohla aj riaditeľka zariadenia Mária Gibaľová, či texty pesničiek v rukách tých, ktorí ich chceli využiť ako malú pomôcku. A samozrejme, neodmysliteľná gitara. Darčeky z rúk primátora sa rýchlo rozdali a niektorí si ich strážili ako oko v hlave.  Radosti bolo neúrekom. Nuž a Tichá noc na záver krásneho dopoludnia nemohla chýbať.

Návšteva z MsÚ Detva spolu s pani riaditeľkou zavítala k deťom aj po tomto sviatočnom okamihu. Pozreli si jednotlivé oddelenia, videli zmeny, ktoré sa v poslednej dobe udiali, porozprávali sa s deťmi i navzájom o tom, aké sú ďalšie plány v zdokonaľovaní podmienok starostlivosti o handicapovaných prijímateľov.

Najpodstatnejšie je, že sa tu tí naši cítia dobre, sú spokojní a šťastní. Malého Maťka prišiel vyzdvihnúť otec a na upozornenie, aby si nezabudli vziať mikulášsky balík, poznamenal: "Však to je už tretí Mikuláš. Vy tu máte Mikuláša každý deň." Bolo to milé a hoci každý deň nemôžu byť Vianoce, môžeme sa o to záujmom jedného o druhého aspoň pokúsiť.

 

Jaroslava Badániová

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Klaun hudobníkom

 

Čítať celý článok...
 
Hraj sa s nami!

Čítať celý článok...
 
Karneval 2020

Čítať celý článok...
 
Charitatívny hokejový zápas

Čítať celý článok...
 
Začiatok roka 2020

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 4 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.