Keď je Mikulášom primátor

V predvianočnom období zavítala do nášho DSS návšteva. A neprišla s prázdnymi rukami, práve naopak - priniesla plný kôš darčekov, ba aj vrece od Mikuláša. Na úlohu "spojky" medzi ozajstným Mikulášom a deťmi sa podujal sám pán primátor mesta Detva, Ján Šufliarsky.

 

Deti boli nachystané, napäté a očkom obzerali veľké mikulášske vrece. Kým sa však otvorilo a prezradilo, čo v sebe ukrýva, pán primátor deti pozdravil a poprial im krásny sviatočný čas. A aby si tie darčeky zaslúžili, očakával aj nejakú odmenu. Tá bola jasná - veršíky, básničky, pesničky... Ochotných umelcov bolo dosť, žiadne okúňanie sa. Ak bola štipka trémy, pomohla aj riaditeľka zariadenia Mária Gibaľová, či texty pesničiek v rukách tých, ktorí ich chceli využiť ako malú pomôcku. A samozrejme, neodmysliteľná gitara. Darčeky z rúk primátora sa rýchlo rozdali a niektorí si ich strážili ako oko v hlave.  Radosti bolo neúrekom. Nuž a Tichá noc na záver krásneho dopoludnia nemohla chýbať.

Návšteva z MsÚ Detva spolu s pani riaditeľkou zavítala k deťom aj po tomto sviatočnom okamihu. Pozreli si jednotlivé oddelenia, videli zmeny, ktoré sa v poslednej dobe udiali, porozprávali sa s deťmi i navzájom o tom, aké sú ďalšie plány v zdokonaľovaní podmienok starostlivosti o handicapovaných prijímateľov.

Najpodstatnejšie je, že sa tu tí naši cítia dobre, sú spokojní a šťastní. Malého Maťka prišiel vyzdvihnúť otec a na upozornenie, aby si nezabudli vziať mikulášsky balík, poznamenal: "Však to je už tretí Mikuláš. Vy tu máte Mikuláša každý deň." Bolo to milé a hoci každý deň nemôžu byť Vianoce, môžeme sa o to záujmom jedného o druhého aspoň pokúsiť.

 

Jaroslava Badániová

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Stretnutie s pánom primátorom

Čítať celý článok...
 
Predvianočný ruch

Čítať celý článok...
 
Oxygenoterapia

Čítať celý článok...
 
Kôň a ja!

Čítať celý článok...
 
Pohľad do budúcnosti

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 42 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.