Mikuláš prišiel priamo z Tesca

Obdobie predvianočné, podčiarknuté mnohými podujatiami i mikulášskymi darčekmi, malo pre prijímateľov v Domove sociálnych služieb v Detve špeciálne čaro. Po prvý raz nemali pozdrav iba od jedného Mikuláša, ktorý im doniesol balíčky tradične ako každý rok. Na veľké prekvapenie všetkých zavítal medzi nich aj ten, ktorého doteraz nepoznali. A treba povedať, že bol naozaj štedrý.

V novembri tohto roku, z iniciatívy obchodného reťazca Tesco, pobočky v Detve, vznikla medzi Tescom a našim domovom vzájomná spolupráca. Obchodný reťazec má medzi svojimi aktivitami zahrnutú aj pomoc deťom a organizáciám, ktoré sa o deti starajú - aby všetky deti mali šancu. Prvé darčeky priniesli zamestnanci Tesca do DSS už v novembri s prísľubom, že táto pomoc bude dlhodobá, rovnako ako vzájomné kontakty. Zariadenia orientované na starostlivosť o slabých, chorých či deti s mentálnym alebo fyzickým postihnutím vítajú každú pomoc, každý záujem. A vedia dať svoju vďaku najavo. Presvedčili sa o tom i tri dámy, riaditeľka Tesco Detva Miroslava Olasová a jej dve kolegyne, ktoré do domova priniesli plné auto mikulášskych darčekov. Každé jedno dieťa dostalo veľký balík sladkostí a rôznych prekvapení. No a to, čím asi upútali najviac, bol balík najväčší. A v ňom plná náruč potrieb na kreatívnu tvorbu, najmä na tú výtvarnú, ktorej sa v zariadení každý deň venujeme.

Aby prijímatelia dokázali, že darčeky naozaj padli na úrodnú pôdu a skončili v tých správnych rukách, odmenili návštevu programom v sviatočnom ladení a najmä pesničkami. Mikulášska návšteva si pozrela aj priestory Domova sociálnych služieb, ktoré majú túto zimu po rekonštrukčných prácach vynovenú tvár, tiež práce detí a sľúbili, že určite neprišli posledný raz. Deti sa už dnes na to tešia. Každá pomoc, ústretovosť a štedrosť je vždy vítaná a odmenená nezištnou radosťou.

 

 

 

 

Novinky a akcie

Kvíz 2018

Čítať celý článok...
 
Cestuj, poznávaj, pomáhaj!

Čítať celý článok...
 
Žijeme s autizmom

Čítať celý článok...
 
"Ja a moje peniaze"

Čítať celý článok...
 
Ranč Hafernik

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 9 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.