Snoezelen v teórii a praxi

Takto sa volal projekt moderného interaktívneho multizmyslového konceptu, ktorý sa konal v dňoch 30.9. - 01.10.2015 v priestoroch Kultúrneho centra A. Sládkoviča v Detve.

Nakoľko Snoezelen sa v priestoroch DSS Detva aplikuje od roku 2013, za zariadenie sa tohto kurzu zúčastnili dve zamestnankyne. Prvý deň získali základné informácie o koncepte a jeho histórii v Čechách, u nás a v zahraničí, ktoré boli doplnené videoukážkami využitia v praxi. Ďalej bola predstavená základná Snoezelen technika, zásady pri práci terapeuta a zostavovania štruktúry hodiny v Snoezelen. V závere bol poskytnutý priestor na diskusiu s lektorom konceptu Mgr. Petrom Koudělkom (pedagóg, viceprezident ASNOEZ).

Druhý deň prednášku s praktickými ukážkami viedla Bc. Renáta Filatová (špeciálny pedagóg, garant Snoezelen - MSE pre ČR a SR, viceprezidentka ANSOEZ a členka ISNA - MSE). Účastníci kurzu dostali informácie o príprave Snoezelen hodiny. V ďalších blokoch dňa boli odprezentované témy ako zmysly a oblasti zmyslovej podpory, farby a ich vplyv na ľudský organizmus a psychiku, Snoezelen koncept ako terapia, pedagogická podpora a voľnočasové aktivity.

Po záverečnom teste, jeho vyhodnotení a spätnej väzbe dostali účastníci kurzu okrem Osvedčenia aj pekné darčeky na podporu práce v Snoezelen prostredí.

Mgr. Alena Kubovská

 

 

 

 

Snoezelen miestnosť v našom DSS.

 

Novinky a akcie

Karnevalové všeličo

Čítať celý článok...
 
Zábava po "vysvedčku"

Čítať celý článok...
 
Zimné radovánky 2019

Čítať celý článok...
 
Výchovný koncert s ujom Budinským

Čítať celý článok...
 
Koncoročné akcie

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 9 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.