Snoezelen v teórii a praxi

Takto sa volal projekt moderného interaktívneho multizmyslového konceptu, ktorý sa konal v dňoch 30.9. - 01.10.2015 v priestoroch Kultúrneho centra A. Sládkoviča v Detve.

Nakoľko Snoezelen sa v priestoroch DSS Detva aplikuje od roku 2013, za zariadenie sa tohto kurzu zúčastnili dve zamestnankyne. Prvý deň získali základné informácie o koncepte a jeho histórii v Čechách, u nás a v zahraničí, ktoré boli doplnené videoukážkami využitia v praxi. Ďalej bola predstavená základná Snoezelen technika, zásady pri práci terapeuta a zostavovania štruktúry hodiny v Snoezelen. V závere bol poskytnutý priestor na diskusiu s lektorom konceptu Mgr. Petrom Koudělkom (pedagóg, viceprezident ASNOEZ).

Druhý deň prednášku s praktickými ukážkami viedla Bc. Renáta Filatová (špeciálny pedagóg, garant Snoezelen - MSE pre ČR a SR, viceprezidentka ANSOEZ a členka ISNA - MSE). Účastníci kurzu dostali informácie o príprave Snoezelen hodiny. V ďalších blokoch dňa boli odprezentované témy ako zmysly a oblasti zmyslovej podpory, farby a ich vplyv na ľudský organizmus a psychiku, Snoezelen koncept ako terapia, pedagogická podpora a voľnočasové aktivity.

Po záverečnom teste, jeho vyhodnotení a spätnej väzbe dostali účastníci kurzu okrem Osvedčenia aj pekné darčeky na podporu práce v Snoezelen prostredí.

Mgr. Alena Kubovská

 

 

 

 

Snoezelen miestnosť v našom DSS.

 

Novinky a akcie

Pohľad do budúcnosti

Čítať celý článok...
 
SENI Cup 2019

Čítať celý článok...
 
Farebný svet v nás

Čítať celý článok...
 
Deň matiek

Čítať celý článok...
 
Lesnícke dni 2019

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 11 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.