Varenie je lepšie ako telka

V piatok 18.09.2015 sa konalo v DSS kulinárske dopoludnie zamerané na prípravu zdravých pokrmov pod názvom „Varenie je lepšie ako telka.“ Celý tento projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Dôvera.  K príprave zdravých koláčov boli pozvaní aj rodičia našich prijímateľov. Touto cestou ďakujeme pani Šmálovej za chutný koláč, ktorý nám priniesla, nakoľko sa v daný deň i napriek prihláseniu nemohla zúčastniť.

Úvod stretnutia prebiehal v teoretickej rovine. Na krátku prednášku o zdravom životnom štýle nadviazala praktická časť - príprava zeleninových a ovocných šalátov. Maškrtníci si upiekli koláčik z jabĺk, ovsených vločiek a medu. Nakoniec si všetci pochutnali na pripravených pokrmoch a ponúkli aj kamarátov. Jedlá mali veľký úspech a prijímatelia i zamestnanci prejavili záujem o jednotlivé recepty.

K zdravému životnému štýlu však patria aj primerané športové aktivity, ktoré rozvíjajú nielen pohybové, ale i duševné schopnosti zdravotne oslabeného dieťaťa a vytvárajú trvalý vzťah k pravidelnému cvičeniu. A práve vďaka grantovému programu Dôvera podporeného Nadáciou pre deti Slovenska sa zakúpili aj nové športové pomôcky a masážne kreslo, s ktorými sa prijímatelia a aj zamestnanci mohli oboznámiť na záver tohto zaujímavého dopoludnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Hraj sa s nami!

Čítať celý článok...
 
Karneval 2020

Čítať celý článok...
 
Charitatívny hokejový zápas

Čítať celý článok...
 
Začiatok roka 2020

Čítať celý článok...
 
Stretnutie s pánom primátorom

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 10 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.