Varenie je lepšie ako telka

V piatok 18.09.2015 sa konalo v DSS kulinárske dopoludnie zamerané na prípravu zdravých pokrmov pod názvom „Varenie je lepšie ako telka.“ Celý tento projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Dôvera.  K príprave zdravých koláčov boli pozvaní aj rodičia našich prijímateľov. Touto cestou ďakujeme pani Šmálovej za chutný koláč, ktorý nám priniesla, nakoľko sa v daný deň i napriek prihláseniu nemohla zúčastniť.

Úvod stretnutia prebiehal v teoretickej rovine. Na krátku prednášku o zdravom životnom štýle nadviazala praktická časť - príprava zeleninových a ovocných šalátov. Maškrtníci si upiekli koláčik z jabĺk, ovsených vločiek a medu. Nakoniec si všetci pochutnali na pripravených pokrmoch a ponúkli aj kamarátov. Jedlá mali veľký úspech a prijímatelia i zamestnanci prejavili záujem o jednotlivé recepty.

K zdravému životnému štýlu však patria aj primerané športové aktivity, ktoré rozvíjajú nielen pohybové, ale i duševné schopnosti zdravotne oslabeného dieťaťa a vytvárajú trvalý vzťah k pravidelnému cvičeniu. A práve vďaka grantovému programu Dôvera podporeného Nadáciou pre deti Slovenska sa zakúpili aj nové športové pomôcky a masážne kreslo, s ktorými sa prijímatelia a aj zamestnanci mohli oboznámiť na záver tohto zaujímavého dopoludnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Pohľad do budúcnosti

Čítať celý článok...
 
SENI Cup 2019

Čítať celý článok...
 
Farebný svet v nás

Čítať celý článok...
 
Deň matiek

Čítať celý článok...
 
Lesnícke dni 2019

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 10 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.