Bojnice - kultúra, história a zábava na jednom mieste

Pod týmto názvom sa skrýva projekt, ktorý dotáciou vo výške 200,- € podporilo mesto Detva. Projekt podalo Občianske združenie MAGIKOS, ktoré prostredníctvom podpory výchovy a vzdelávania pomáha rozvoju hendikepovaných detí a mládeže. Občianske združenie ponúklo prijímateľom nášho Domova sociálnych služieb možnosť zúčastniť sa výletu do Bojníc za účelom prehliadky Bojnického zámku a návštevy zoologickej záhrady.

 

Autobusový zájazd sa konal v stredu 13. mája 2015. Zúčastnilo sa ho spolu 31 prijímateľov z obidvoch stredísk DSS Detva.

Z Detvy sme v daždi vyrazili o siedmej, aby sme prišli včas na prehliadku zámku, ktorá bola objednaná na deviatu. Nakoľko väčšina prijímateľov zároveň navštevuje ŠZŠ pre žiakov s tp, objednal sa vzdelávací program "Hra na minulosť", ktorý sľuboval prehliadku zámku spôsobom pútavejším a zaujímavejším pre detského návštevníka. A tak nás zámkom previedla storočná slúžka Betka. Hneď na začiatku nám rozdala päť kufríkov, ktorých obsah sme postupne odkrývali v jednotlivých komnatách zámku. Zámok sme si pozreli od vrchu až po spodok. A to doslovne, lebo naša prehliadka končila v jaskyni v podzemí.

Po prehliadke sme sa posilnili, aby sme zvládli prejsť celú zoologickkú záhradu, ktorej návšteva bola pred nami. To sa nám našťastie vyčasilo a slniečko sľubovalo príjemnú prechádzku ríšou exotických zvierat. Samozrejme, že pred odchodom sme nemohli vynechať obchodíky a stánky, kde sme si kúpili oblátky, magnetky alebo inú drobnosť na pamiatku.

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 


 

Novinky a akcie

Pohľad do budúcnosti

Čítať celý článok...
 
SENI Cup 2019

Čítať celý článok...
 
Farebný svet v nás

Čítať celý článok...
 
Deň matiek

Čítať celý článok...
 
Lesnícke dni 2019

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 69 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.