Bojnice - kultúra, história a zábava na jednom mieste

Pod týmto názvom sa skrýva projekt, ktorý dotáciou vo výške 200,- € podporilo mesto Detva. Projekt podalo Občianske združenie MAGIKOS, ktoré prostredníctvom podpory výchovy a vzdelávania pomáha rozvoju hendikepovaných detí a mládeže. Občianske združenie ponúklo prijímateľom nášho Domova sociálnych služieb možnosť zúčastniť sa výletu do Bojníc za účelom prehliadky Bojnického zámku a návštevy zoologickej záhrady.

 

Autobusový zájazd sa konal v stredu 13. mája 2015. Zúčastnilo sa ho spolu 31 prijímateľov z obidvoch stredísk DSS Detva.

Z Detvy sme v daždi vyrazili o siedmej, aby sme prišli včas na prehliadku zámku, ktorá bola objednaná na deviatu. Nakoľko väčšina prijímateľov zároveň navštevuje ŠZŠ pre žiakov s tp, objednal sa vzdelávací program "Hra na minulosť", ktorý sľuboval prehliadku zámku spôsobom pútavejším a zaujímavejším pre detského návštevníka. A tak nás zámkom previedla storočná slúžka Betka. Hneď na začiatku nám rozdala päť kufríkov, ktorých obsah sme postupne odkrývali v jednotlivých komnatách zámku. Zámok sme si pozreli od vrchu až po spodok. A to doslovne, lebo naša prehliadka končila v jaskyni v podzemí.

Po prehliadke sme sa posilnili, aby sme zvládli prejsť celú zoologickkú záhradu, ktorej návšteva bola pred nami. To sa nám našťastie vyčasilo a slniečko sľubovalo príjemnú prechádzku ríšou exotických zvierat. Samozrejme, že pred odchodom sme nemohli vynechať obchodíky a stánky, kde sme si kúpili oblátky, magnetky alebo inú drobnosť na pamiatku.

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 


 

Novinky a akcie

Karnevalové všeličo

Čítať celý článok...
 
Zábava po "vysvedčku"

Čítať celý článok...
 
Zimné radovánky 2019

Čítať celý článok...
 
Výchovný koncert s ujom Budinským

Čítať celý článok...
 
Koncoročné akcie

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 46 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.