Lesnícke dni 2015

Mesiac apríl patrí lesom. A práve v tento mesiac, presne na Deň zeme (22. apríla) sa každoročne konajú Lesnícke dni vo Zvolene. Už 9. ročník svedčí o tom, že sa z tejto akcie stala tradícia, ktorá ma prispieť k rozvoju povedomia verejnosti o význame činností lesného hospodárstva pre spoločnosť. Štátne i neštátne lesnícke, ale i iné organizácie vždy pripravia bohatý program, ktorý zaujme ľudí všetkých vekových kategórií. Po krásnych zážitkoch z účasti na Lesníckych dňoch v minulom roku sme sa rozhodli zopakovať si tento výlet.

 

Deväť prijímateľov v sprievode zamestnancov DSS a ŠZŠ pre žiakov s tp sa prímestským autobusovým spojom dopravilo do Zvolena. Na námestie sme prišli práve, keď sa končilo slávnostné otvorenie. Tak sme si posadali na uvoľnené stoličky a užili si vystúpenie sokoliarov a bubenícku show Tambores. Potom sme sa pomaly pohli smerom k SC Europa, kde sme mali naplánované malé občerstvenie. Cestou sme sa však zastavili pri jednotlivých stánkoch, ktoré boli venované rôznym témam z prírody. Boli tam stanovištia Múzea vo Svätom Antone s vypchatými zvieratkami, stánok s včelármi, rôzne tvorivé dielne (výroba vtáčích búdok, lieskovej píšťalky, maľovanie, ...), ukážky lesníckych činností, trubači, kynológovia a ďalší.

V "Európe" sme si dali malý "snack", aby sme si zaslúžili sľúbenú zmrzlinu. Po nej sme sa znovu usadili na stoličkách pri pódiu a vychutnali si vystúpenie žiakov a absolventov ZUŠ zo Sliača, ktorých na javisku vystriedali žiaci Tanečnej školy Zuzana. To sme sa však už museli pohnúť smerom na stanicu, aby sme stihli dohodnutý autobus. K výbornému zážitku z celého dňa určite prispelo aj slniečko, ktoré sa na nás usmievalo až nám všetkým zrumeneli líca.

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Karnevalové všeličo

Čítať celý článok...
 
Zábava po "vysvedčku"

Čítať celý článok...
 
Zimné radovánky 2019

Čítať celý článok...
 
Výchovný koncert s ujom Budinským

Čítať celý článok...
 
Koncoročné akcie

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 10 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.