Lesnícke dni 2015

Mesiac apríl patrí lesom. A práve v tento mesiac, presne na Deň zeme (22. apríla) sa každoročne konajú Lesnícke dni vo Zvolene. Už 9. ročník svedčí o tom, že sa z tejto akcie stala tradícia, ktorá ma prispieť k rozvoju povedomia verejnosti o význame činností lesného hospodárstva pre spoločnosť. Štátne i neštátne lesnícke, ale i iné organizácie vždy pripravia bohatý program, ktorý zaujme ľudí všetkých vekových kategórií. Po krásnych zážitkoch z účasti na Lesníckych dňoch v minulom roku sme sa rozhodli zopakovať si tento výlet.

 

Deväť prijímateľov v sprievode zamestnancov DSS a ŠZŠ pre žiakov s tp sa prímestským autobusovým spojom dopravilo do Zvolena. Na námestie sme prišli práve, keď sa končilo slávnostné otvorenie. Tak sme si posadali na uvoľnené stoličky a užili si vystúpenie sokoliarov a bubenícku show Tambores. Potom sme sa pomaly pohli smerom k SC Europa, kde sme mali naplánované malé občerstvenie. Cestou sme sa však zastavili pri jednotlivých stánkoch, ktoré boli venované rôznym témam z prírody. Boli tam stanovištia Múzea vo Svätom Antone s vypchatými zvieratkami, stánok s včelármi, rôzne tvorivé dielne (výroba vtáčích búdok, lieskovej píšťalky, maľovanie, ...), ukážky lesníckych činností, trubači, kynológovia a ďalší.

V "Európe" sme si dali malý "snack", aby sme si zaslúžili sľúbenú zmrzlinu. Po nej sme sa znovu usadili na stoličkách pri pódiu a vychutnali si vystúpenie žiakov a absolventov ZUŠ zo Sliača, ktorých na javisku vystriedali žiaci Tanečnej školy Zuzana. To sme sa však už museli pohnúť smerom na stanicu, aby sme stihli dohodnutý autobus. K výbornému zážitku z celého dňa určite prispelo aj slniečko, ktoré sa na nás usmievalo až nám všetkým zrumeneli líca.

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Pohľad do budúcnosti

Čítať celý článok...
 
SENI Cup 2019

Čítať celý článok...
 
Farebný svet v nás

Čítať celý článok...
 
Deň matiek

Čítať celý článok...
 
Lesnícke dni 2019

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 13 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.