Turnaj v bocci

Usporiadateľ: ŠK Hrabiny

Miesto konania: DSS Hrabiny Nová Baňa

Dátum: 06.11.2014 o 8,30 hod.


Centrum talentovanej mládeže pri ŠK Hrabiny v boccii Vás srdečne pozýva na turnaj družstiev. Hrá sa podľa pravidiel bocci. Družstvo tvoria štyria hráči a menej. Občerstvenie je zabezpečené.

Týmto pozvaním na turnaj sa to všetko začalo. Na internete sme si pozreli pravidlá v hraní boccii. Vyhodnotili sme situáciu, či to „dáme“ a už sme potvrdzovali účasť.

Turnaja za náš DSS Detva sa zúčastnili Simonka, Paľko a Jarko, ktorý bol zároveň aj kapitánom družstva. Pán Ondrej Jurek, zamestnanec a zároveň aj veľký zanietenec pre tento šport z DSS Hrabiny všetkým zúčastneným družstvám vysvetlil po zahájení turnaja základné pravidlá tejto hry a spôsob počítania skóre. Nováčikovia, medzi ktorých sme patrili aj my si mohli najprv vyskúšať zahrať bocciu.

Boccia je v integrovanej forme vhodná pre všetkých a zaujala aj zdravé deti. Spája sa s ňou bezbariérovosť, komunitný sociálny servis, asistencia, rehabilitácia, zodpovednosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a ďalšie záležitosti, ktoré sú súčasťou plnohodnotného nezávislého života.

Podujatie bolo veľmi príjemné a veríme, že aj prínosné. Nadviazali sme tu nové kontakty s deťmi z iných škôl a zariadení, ktoré s nami súťažili – ŠK Hrabiny, DSS Hrabiny, DSS Krškany, ZŠ Malá Lehota a ŠZŠ Levice.

 

Z turnaja sme si okrem množstva zážitkov odniesli aj ocenenie v podobe piateho miesta.

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

O troch grošoch

Čítať celý článok...
 
September 2017

Čítať celý článok...
 
Perníková chalúpka

Čítať celý článok...
 
Karnevalové variácie

Čítať celý článok...
 
Zimné radovánky

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 37 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.