Deň otvorných dverí

V rámci Týždňa dobrovoľníctva sme v DSS 19. septembra  usporiadali Deň otvorených dverí, ktorého cieľom bolo osloviť existujúcich a potencionálnych dobrovoľníkov a tiež zvýšiť informovanosť a zapojenie ľudí do aktivít  v našom zariadení.

Dobrovoľníckou aktivitou v tento deň bola návšteva Ing. Zuzany Pavelkovej so svojim poľovníckym psíkom, sučkou s menom Gerbera. Psík bol k deťom veľmi priateľský, pokojný a dobrý. Mohli sa ho dotýkať a hladiť, čím na chvíľu uspokojili potrebu po nežnosti, ktorá je u mentálne postihnutých mnohokrát zvýšená.

Jedno staré anglické príslovie hovorí: "Každé dieťa by malo mať psa a rodičov, ktorí mu ho darujú." Prieskum Warwicskshire University /Your dog, 2002/ ukázal, že deti, ktoré vyrastajú so psami sa lepšie učia, sú pokojnejšie, sebavedomejšie, zodpovednejšie a majú zdravý rešpekt k ostatným živým tvorom. Mnohí s týmto názorom nemusia súhlasiť, ale keby videli v očiach tých najmenších radosť, ktorú im Gerbera urobila, zmenili by svoj názor.

"Zuzke" veľmi pekne ďakujeme, že si našla čas medzi nás prísť a pre ostatných, ktorí by nám v budúcnosti chceli niečím pomôcť pri zveľaďovaní zariadenia, sú u nás dvere vždy otvorené.

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Lesnícke dni 2018

Čítať celý článok...
 
Týždeň mozgu 2018

Čítať celý článok...
 
Koncert

Čítať celý článok...
 
Karnevalové šantenie

Čítať celý článok...
 
Koniec roka 2017 v DSS 3

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 40 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.