Deň otvorných dverí

V rámci Týždňa dobrovoľníctva sme v DSS 19. septembra  usporiadali Deň otvorených dverí, ktorého cieľom bolo osloviť existujúcich a potencionálnych dobrovoľníkov a tiež zvýšiť informovanosť a zapojenie ľudí do aktivít  v našom zariadení.

Dobrovoľníckou aktivitou v tento deň bola návšteva Ing. Zuzany Pavelkovej so svojim poľovníckym psíkom, sučkou s menom Gerbera. Psík bol k deťom veľmi priateľský, pokojný a dobrý. Mohli sa ho dotýkať a hladiť, čím na chvíľu uspokojili potrebu po nežnosti, ktorá je u mentálne postihnutých mnohokrát zvýšená.

Jedno staré anglické príslovie hovorí: "Každé dieťa by malo mať psa a rodičov, ktorí mu ho darujú." Prieskum Warwicskshire University /Your dog, 2002/ ukázal, že deti, ktoré vyrastajú so psami sa lepšie učia, sú pokojnejšie, sebavedomejšie, zodpovednejšie a majú zdravý rešpekt k ostatným živým tvorom. Mnohí s týmto názorom nemusia súhlasiť, ale keby videli v očiach tých najmenších radosť, ktorú im Gerbera urobila, zmenili by svoj názor.

"Zuzke" veľmi pekne ďakujeme, že si našla čas medzi nás prísť a pre ostatných, ktorí by nám v budúcnosti chceli niečím pomôcť pri zveľaďovaní zariadenia, sú u nás dvere vždy otvorené.

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

Žijeme s autizmom

Čítať celý článok...
 
"Ja a moje peniaze"

Čítať celý článok...
 
Ranč Hafernik

Čítať celý článok...
 
Lesnícke dni 2018

Čítať celý článok...
 
Týždeň mozgu 2018

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 16 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.