Akčný koniec školského roka

Koniec školského roka sa pre našich prijímateľov a žiakov ŠZŠ pre žiakov s TP niesol v znamení akcií.

19. júna sa 11 "detí" zúčastnilo tvorivej dielne s názvom Nepoznáme rozdiely. Študent susedného Gymnázia Dodo si pre nich vrámci projektu Komprax pripravil bohatý program. So svojimi asistentkami ich naučili skladať žabky z papiera, rozprávku o sedliakovi a počas prestávok jednoduché tanečné zostavy. Hlavnou aktivitou dielne bola výzdoba vlastného trička v duchu .. Nepoznáme rozdiely.

 

 

V stredu 25. júna sa všetci z budovy zhromaždili v záhrade DSS. Dôvod? Nácvik evakuácie.. a následná prezentácia záchranných zložiek. O desiatej bola dohodnutá prezentácia detvianskych policajtov, ktorí sa však kvôli výjazdu nedostavili. Pol hodinu po nich mali prísť hasiči. Čakanie sme si skrátili po svojom - hudbou a tancom. A oplatilo sa. Prišli na menšom i veľkom hasičskom aute. Poukazovali nám výbavu záchranného auta, pričom niektoré veci ako nožnice, kliešte, prvú pomoc, sme si dokonca mohli vyskúšať Tiež sme si zastriekali z hadice. Páni hasiči boli veľmi milí a trpezlivo odpovedali na naše zvedavé otázky. Tesne pred obedom nás so zvukom húkačky opustili.

 

 

 

 

 

 

Na druhý deň 26. júna sa konal Juniáles, na ktorý sa všetci, ale hlavne žiaci, veľmi tešia, lebo je predzvesťou blížiacich sa prázdnin. Tento rok nás navštívili Seniori z Detvy s veselými pesničkami a sladkým prekvapením. Po ich predstavení sme si trošku zatancovali. Potom sa však konalo ďalšie prekvapenie. Pani učiteľky a pán učiteľ zo ŠZŠ nám predviedli svoje herecké nadania v divadelnom spracovaní rozprávky Soľ nad zlato. A verte, herci by z nich boli dobrí. Nakoniec od pani riaditeľky ŠZŠ dostali všetci ďalšiu sladkú dobrotu - zmrzlinu.

 

 

 

 

 

 

Novinky a akcie

O troch grošoch

Čítať celý článok...
 
September 2017

Čítať celý článok...
 
Perníková chalúpka

Čítať celý článok...
 
Karnevalové variácie

Čítať celý článok...
 
Zimné radovánky

Čítať celý článok...

Anketa

Páči sa Vám obsah našej stránky?
 

Kto je online

Máme online 14 hostí 
Prevádzkované na Joomla!.                                                     Vyhovuje špecifikácii XHTML a CSS.